ramjee

रेडक्रस जस्तो मानवीय संस्थालाई नियन्त्रणमा राख्न खोज्नु गलत !

बागलुङ, २०७३ असोज २३ । पूर्व राज्यमन्त्री रामजीप्रसाद शर्माले पछिल्लो समयमा रेडक्रसलाई विभिन्न बहानामा आफ्नो नियन्त्रणमा राख्ने प्रयास गरेका कारण रेडक्रसको गरिमा घटेको भन्दै उनले मानवीय संवेदनामा काम गर्ने पवित्र संस्थालाई आफु अनुकुल बनाउने प्रयत्न गर्नु गलत भएको बताए ।

नेपाल रेडक्रस सोसाइटी मालिका उपशाखा बालुङको १२ औं वार्षिक साधारणसभा तथा चौथो अधिवेशनको शनिवार उद्घाटन पछि बोल्दै शर्माले यस्तो बताएका हुन् ।

विश्वमा रेडक्रसको जन्म कसरी भयो र यसले मानवीय सेवामा कसरी काम गरीरहेको छ भन्ने ख्याल गर्दै यसको गरिमालाई थप उचाईमा पु¥याउन सबैको सहयोग आवश्यक रहनेमा उनको भनाई थियो ।

कार्यक्रममा मालिका गाविसका पूर्व अध्यक्ष इन्द्रलाल सापकोटा, समाजसेवी कृष्णप्रसाद शर्मा, नेपाल रेडक्रस सोसाइटी बागलुङ शाखाका उप कोषाध्यक्ष जीवननाथ शर्मा, जिल्ला सदस्य तथा निर्वाचन अधिकारी रामबहादुर जिसी, पूर्व जिल्ला सदस्य शिव सापकोटा, यसस्कर सदस्य दुर्गा कुँवर, विशिष्ठ सदस्य सिता शर्मा, नेपाल निजामती कर्मचारी संगठनका केन्द्रीय सदस्य घनश्याम सापकोटा, उपशाखाका तर्फबाट सन्तोष कुँवर, बलराम सापकोटा लगायतले शुभकामना मन्तव्य व्यक्त गरेका थिए ।

कार्यक्रम उपशाखाका कार्यवाहक सभापति गंगाधर सापकोटाको अध्यक्षता, कोषाध्यक्ष बालकृष्ण सापकोटाको सञ्चालन र उपकोषाध्यक्ष रविप्रसाद शर्माको स्वागतमा सम्पन्न भएको थियो ।

साधारणसभाले सचिव लक्ष्मण सापकोटाले प्रस्तुत गरेको प्रगति तथा आर्थिक प्रतिवेदन सर्वसम्मत पारित गरेको छ ।

यसैबीच अधिवेशनबाट नयाँ कार्यसमिति सर्वसम्मत निर्वाचित भएको छ । अधिवेशनबाट सभापतिमा रविप्रसाद शर्मा तथा सदस्यहरुमा कोपिला खरेल सापकोटा, बलराम सापकोटा, देविप्रसाद सापकोटा, रविराज रेग्मी, गोविन्दप्रसाद सापकोटा, रेशम सापकोटा, एक प्रसाद सापकोटा र कमलबहादुर केसी सर्वसम्मत निर्वाचित भएका छन् ।

नव निर्वाचित पदाधिकारी तथा सदस्यहरुलाई निर्वाचन अधिकारी तथा नेपाल रेडक्रस सोसाइटी जिल्ला शाखा बागलुङका सदस्य रामबहादुर जिसीले सपथ ग्रहण गराएका थिए ।

प्रतिवद्धता मन्तव्य व्यक्त गर्दै नवनिर्वाचित अध्यक्ष रविप्रसाद शर्माले आगामी दिनमा उपशाखालाई थप व्यवस्थित ढंगले अगाडि बढाउने बताए ।

Leave a Reply