rpp-unity

राप्रपा र राप्रपा नेपालको एकता एक साता भित्रै : समहामन्त्री पाठक

युवराज, बागलुङ साउन ६ । सहायक महामन्त्रीराष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी र राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी नेपाल बिच एक साता भित्रै एकता हुने भएको छ ।

दुबै पार्टीका शीर्ष नेता सम्मिलित वार्ता टोलीले ९ बुँदे समझदारी पत्र पार्टीका नेतृत्वलाइ बुझाइ सकेकाले साउनको १५ भित्रै पार्टी एकता हुन लागेको राप्रपाका तथा वार्ता टोलीका सदस्य भुवन पाठकले जानकारी दिए ।

पार्टी स्थापनाको २७ बर्षको इतिहासमा केन्द्रीय प्रशिक्षण बिभागद्वारा जिल्लामा पहिलो पटक सुरु भएको प्रशिक्षण कार्यक्रमको उद्घाटन गर्दै पाठकले साउन ११ गते दुबै पार्टीेको केन्द्रीय बैठकले ९ बुँदे समझदारीमा औपचारीक अनुमोदन गर्ने ,१२ गते दुबै पार्टीको संयुतm बैठक बस्ने र सके १३ गते नत्र १५ गते भित्रै पार्टी एकता हुन लागेको स्पष्ट पारु ।

पाठकका अनुसार हिन्दु राष्ट कायम गर्ने मुख्य मुद्दा बनाएर तत्काल एकता घोषणा गर्ने र संघियता, गणतन्त्र ,राजतन्त्रको बिषयमा ६ महिना भित्रै महाधिबेशन गरेर साझा धारण बनाउने गरी एकता हुन लागेको हो ।

२ दिने चल्ने प्रशिक्षणको उदघाटनका क्रममा बोल्दै राप्रपाका केन्द्रिय सदस्य एबं पुर्व मन्त्री भिम प्रसाद गौचनले राष्ट्रिय स्वाधिनताको रक्षाका लागि दुइ पार्टी एकताको अभियान बागलुङबाट सुरु भइ अहिले अन्तीम चरणमा आएकाले अब नयाँ राजनैतीक अध्याय सुरु भएको बताए ।

कार्यक्रममा नेडीआइका राजनैतिक मामिला निर्देशक स्टेफेन सेर्लक, राप्रपाका केन्द्रिय सदस्य एबं प्रशिक्षण बिभागका धन बहादुर बुढा, केन्द्रिय सदस्य एबं सांस्कृतिक बिभाग प्रमुख राजेश गिरी र आमन्त्रित केन्द्रिय सदस्य दिपक कुवर लगायतले शुभकामना मन्त्ब्य ब्यक्त गरेका थिए ।

कार्यक्रम राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी बागलुङका अध्यक्ष टिकाराम सापकोटाको अध्यक्षता उपाध्यक्ष शैलेन्द्र कुमार श्रेष्ठको स्वागत मन्तँव्य र जिल्ला सचिव देबी प्रसाद कंडेलको संचालनमा सम्पन्न भएको थियो ।

Leave a Reply